ZESPÓŁ SELEKCYJNY 67. OKFA

Na zdjęciu Emilia Mazik

Emilia Mazik

Absolwentka filozofii i zarządzania kulturą na UJ w Krakowie. Od 2014 r. związana z Fundacją Ad Arte w Poznaniu, w której odpowiada za koordynację projektów i współpracę międzynarodową. Zrealizowała kilkanaście interdyscyplinarnych projektów w obszarze kultury audiowizualnej, działań edukacyjnych oraz projektów promujących polskie kino za granicą. Od 2019 r. dyrektorka Short Waves Festival, międzynarodowego festiwalu kina krótkometrażowego, którego 13. edycja odbędzie się w Poznaniu w czerwcu 2021. Od roku 2020 współtworzy Talking Shorts, pierwszy magazyn online poświęcony krótkim formom filmowym. Jurorka międzynarodowych festiwali filmowych.

Więcej informacji oraz jej blog: www.emiliamazik.pl 

Marcin Radomski

Dziennikarz i krytyk filmowy. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Ukończył studia podyplomowe „Szkoła kina. Dziennikarstwo filmowe” w Collegium Civitas. Obecnie kończy doktorat o polskim kinie w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Publikuje m.in. na łamach weekendowej „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka”, „Magazynu Filmowego”, „Kina”, „Dziennika. Gazety Prawnej”, a także na portalach Onet, Wirtualna Polska, Kultura Liberalna, Culture.pl i Papaya.Rocks.pl. Prowadzi autorski kanał na YouTube – KINOrozmowa, gdzie rozmawia z aktorami i reżyserami. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe w Berlinie i Cannes. Od lat współpracuje z najważniejszymi festiwalami filmowymi w Polsce, m.in. jest redaktorem naczelnym „Głosu Dwubrzeża” na Dwóch Brzegach. Pracował jako redaktor i wydawca „Hali odlotów” w TVP Kultura oraz „Kocham kino” i „Rozmów poszczególnych” w TVP 2. Był koordynatorem programowym krótkometrażowych festiwali filmowych. W ramach programu stypendialnego zrealizował projekt „KINOrozmowa imigracje/integracje w kadrze” łączący wywiady z twórcami filmowymi i komentarze ekspertów/ek z tematyki migracji. Zajmuje się edukacją filmową, współpracując z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Na zdjęciu Marcin Radomski
Na zdjęciu Wojtek Klimala
fot.Zuzanna Szamocka-Švec

Wojciech Klimala

Reżyser filmowy i fotograf. Uważany za jednego z najbardziej charakterystycznych i zaangażowanych społecznie dokumentalistów swojego pokolenia. Absolwent wydziału reżyserii Szkoły Filmowej Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Ukończył również kurs the DOK PRO dla profesjonalistów filmowych w WAJDA Film School. Od 2012 r. członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W ostatnich latach związany zawodowo z Telewizją Polską, dla której reżyseruje seriale fabularne oraz filmy dokumentalne. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest również autorem teledysków i kampanii społecznych, w których łączy nowoczesny język i technologie filmowe. Współpracował m.in. z wytwórnią Warner Music, artystami niezależnymi oraz organizacjami pozarządowymi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.