MARIA SADOWSKA „POCZĄTEK NOCY”
KONCERT GALOWY

KIEDY: 5 czerwca, godz. 19:00
MIEJSCE: CKiS-DK Oskard
BILETY: 40 zł | kup online

Maria Sadowska

Reżyserka filmowa, scenarzystka, producentka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Ma na koncie 14 płyt (dwie wydane w Japonii), za które była wielokrotnie nagradzana. Jej krążki „Tribute To Komeda” i „Jazz na ulicach” znacząco zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. współpracowała m.in. z Urszulą Dudziak, Edytą Górniak, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, Michałem Szpakiem i ostatnio z Kayah w przebojowym duecie „Kocham Cię” (milion wyświetleń teledysku na YouTube i ponad milion streamów w Spotify!).

W październiku 2020 r. wydała najnowszą płytę „Początek nocy”. Po 6 latach od ostatniego wydawnictwa zdecydowała się nagrać album, który łączy wszystkie gatunki, w jakich się do tej pory poruszała. Swoje muzyczne doświadczenia i fascynacje zamknęła w płycie z piosenkami o miłości. I tak znajdziemy na niej jazzujące nowoczesne utwory jak „Marakeczi” ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera, przestrzenne popowe ballady jak „Wolno umierać” i „Niezgoda”, czy przebojowe „Sen” i „Początek nocy”, przywołujące na myśl hity The Weeknd czy Calvina Harrisa.

Płytę promuje znakomicie przyjęty przez publiczność singiel „Kocham Cię” zaśpiewany z Kayah. Album „Początek nocy” został przyjęty równie dobrze przez krytyków, którzy są zgodni, że to prawdopodobnie najlepsza płyta w dorobku Marii. Nominowany do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop.

Sześć lat temu był „Jazz na ulicach”, dziś dookoła podziały, lęki i szum. Maria Sadowska na taki real mówi: only love! Muzyka może być lekiem na całe zło, jeśli nie ma innego. Ta płyta tego dowodzi. Jej przekaz jest jasny i tego dziś chcemy. Opowieści śpiewanych szczerze i wprost o rzeczach najważniejszych.

Onet.pl

Maria Sadowska wyszła poza sztampę, czego efektem jest „Początek nocy“, najlepszy w jej dotychczasowym artystycznym dorobku album. Może i tytuł tego krążka metaforycznie zwiastuje trudne chwile w naszych życiach, ale równocześnie daje nadzieję na lepszą przyszłość. „Początek nocy” to niezwykłe dzieło i nie sposób nie nagrodzić najwyższymi laurami. „Początek Nocy“ to album na czasy, w jakich przyszło nam żyć. Maria Sadowska dzieli się swoimi przemyśleniami, aby słuchacz poczuł, że ktoś myśli tak jak on, że nie jest samotny pośród otaczającej go nocy. Chciałbym więcej takich albumów w naszym lokalnym eterze – na razie jest ten jeden i wystarczy póki co za całą resztę.

allaboutmusic.pl


Najnowszy album Marii Sadowskiej pt. „Początek nocy”, to płyta niezwykle interesująca w swej nowoczesnej, przebojowej, ale też i ze wszech miar ambitnej postaci. Wypełniają ją bardzo udane kompozycje, różnorodne i dopracowane w aranżacyjnej postaci – brzmienia, jak i piękne teksty oraz znakomity wokal – do czego zresztą zdążyła nas ona przyzwyczaić przez całą swoją karierę. Z pewnością jest to jedna z najbardziej tanecznych i przebojowych płyt w dorobku tej artystki, ale też i zarazem nie tracąca przy tym nic ze swej jakości i klasy, jaka to zawsze charakteryzowała twórczość Marii Sadowskiej.

wyspa.pl